www.elvita.com.pl
 

Elplon CalMik

 
Elplon CalMik
Elplon CalMik

Grunt to wapno 

 


NAWÓZ WAPNIOWY ZALECANY W SZCZEGÓLNOŚCI NA STANOWISKA ZAKWASZONE ORAZ DO UTRZYMANIA PRAWIDŁOWEGO ODCZYNU GLEBY.

Wysoka reaktywność przyczynia się do skutecznego i szybkiego odkwaszenia podłoża. Uregulowanie odczynu podłoża korzystnie wpływa na pobieranie składników pokarmowych oraz ogranicza pobieranie przez rośliny szkodliwych metali ciężkich, takich jak kadm, ołów, chrom itp. Pochodzenie podstawowego składnika ze złóż naturalnej kredy zapewnia długotrwały efekt działania. Produkt jest bezpieczny dla roślin w zastosowaniu pogłównym ze względu na stopniowe i nieagresywne uwalnianie wapnia do gleby. Dodatkowa zawartość mikroelementów w postaci cynku, manganu, żelaza i miedzi korzystnie wpływa na rozkład materii organicznej przez mikroorganizmy glebowe i odżywienie roślin już na etapie wschodów. Regulacja odczynu gleby do optymalnego poziomu prowadzi do uruchomienia zawartej w niej próchnicy, co przyczynia się do utrzymania korzystnych dla roślin stosunków powietrzno-wodnych.PRZEZNACZENIE:

uprawy rolnicze: użytki zielone, kukurydza, pszenica, żyto, jęczmień, owies, pszenżyto, rzepak, burak cukrowy, burak ćwikłowy, ziemniak
uprawy warzywnicze: marchew, kapusta, cebula, seler
 

STOSOWANIE:

500–1000 kg/ha
 

OPAKOWANIE:
bigbag

Opakowanie
WAGA:
500 kg
ZOBACZ RÓWNIEŻ
WARTO WIEDZIEĆ
Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się