www.elvita.com.pl
 

Elplon Sprint

 
Elplon Sprint
Elplon Sprint

Szybkość i precyzja

 

GRANULOWANY NAWÓZ POTASOWY, WZBOGACONY SIARKĄ, WAPNIEM I MAGNEZEM, ZALECANY DO STOSOWANIA PRZEDSIEWNEGO LUB POGŁÓWNEGO WCZESNĄ WIOSNĄ.
Elplon Sprint idealnie wpisuje się w potrzeby roślin potasolubnych i siarkolubnych, wnosząc 4 ważne składniki w ich nawożeniu. Dzięki znakomitej rozpuszczalności składników zawartych w „supergranulach”, produkt zdecydowanie wyróżnia się spośród podobnych nawozów dostępnych na rynku. Nawóz potasowy Elplon Sprint to bowiem zupełnie nowatorskie rozwiązanie na naszym rynku. Powstał on na bazie skały polihalitu wymieszanego z sylwinitem. „Supergranule” tworzy się po precyzyjnym rozdrobnieniu tych surowców oraz granulowaniu. Po tej obróbce polihalit jest znakomitym surowcem do nawożenia roślin, a duże owalne granule ułatwiają precyzyjny wysiew.

Unikalną cechą tego nawozu jest rewelacyjna rozpuszczalność, która zapewnia szybkie przemieszczenie składników w obrębie systemu korzeniowego roślin.

Składniki tworzące Elplon Sprint działają na zasadzie synergii, co dzięki wysokiemu stężeniu kationów potasu , magnezu oraz wapnia wpływa na lepsze pobieranie azotu w formie saletrzanej, dodatkowo siarka poprawia jego wykorzystanie przez rośliny. Jest to niezmiernie ważne, gdy wedle obecnych przepisów możemy nawozić azotem dopiero od 1 marca.

Ilości potasu i magnezu w Elplon Sprint są precyzyjnie zbilansowane, gwarantują odpowiednią dostępność obu pierwiastków, nie prowadząc do zaburzeń pobierania ich przez roślinę. Z kolei siarka uwalnia się wolniej i jest dłużej dostępna dla roślin niż siarka z siarczanu amonu czy kizerytu.

Dodatek wapnia w nawozie Elplon Sprint wpływa na lepsze pobieranie potasu oraz zapewnia stabilizację pH gleby w obrębie systemu korzeniowego, co ma wpływ na dostępność wszystkich składników pokarmowych.


STOSOWANIE:

zboża ozime i jare: 150-300 kg/ha
rzepak: 200-400 kg/ha
bobowate: 150-250 kg/ha
burak cukrowy: 200-500 kg/ha
kukurydza: 200-400 kg/ha
łąki i pastwiska: 150-300 kg/ha

Wiosenne, uzupełniające nawożenie ozimin:
zboża ozime: 100-150 kg/ha
rzepak: 150-200 kg/ha
łąki i pastwiska: 50-100 kg/ha po każdym pokosie


 

OPAKOWANIE:
bigbag

Opakowanie
WAGA:
500 kg

SKŁAD (% w/w):

5,15tlenek magnezu (MgO)

33,3tlenek potasu K2O

10tlenek wapnia CaO

21,6trójtlenek siarki (SO3)

ZOBACZ RÓWNIEŻ
WARTO WIEDZIEĆ
Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się