www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Nawozy doglebowe

Nawozy doglebowe

Nawozy doglebowe to produkty przeznaczone do dostarczenia składników pokarmowych (głównie azotu, fosforu czy potasu) bezpośrednio do gleby. Jest to główna droga podania składników pokarmowych roślinom. Nawożenie doglebowe może ponadto modyfikować właściwości biologiczne, fizyczne, chemiczne gleb m.in. poprzez poprawę odczynu i struktury gleby, zdolności sorpcyjnych, pojemności wodnej, a także prawidłowy rozkład resztek pożniwnych. Można je stosować przedsiewnie, łącznie z siewem lub pogłównie (w trakcie wegetacji). Marka Elvita proponuje szereg uniwersalnych nawozów doglebowych, a także takich, które przeznaczone są dla konkretnych upraw.Nawozy doglebowe to produkty przeznaczone do dostarczenia składników pokarmowych (głównie azotu, fosforu czy potasu) bezpośrednio do gleby. Jest to główna droga podania składników pokarmowych roślinom. Nawożenie doglebowe może ponadto modyfikować właściwości biologiczne, fizyczne, chemiczne gleb m.in. poprzez poprawę odczynu i struktury gleby, zdolności sorpcyjnych, pojemności wodnej, a także prawidłowy rozkład resztek pożniwnych. Można je stosować przedsiewnie, łącznie z siewem lub pogłównie (w trakcie wegetacji). Marka Elvita proponuje szereg uniwersalnych nawozów doglebowych, a także takich, które przeznaczone są dla konkretnych upraw.

WARTO WIEDZIEĆ

Jesienne nawożenie rzepaku ozimego w obliczu kryzysu nawozowego

Jesienne nawożenie rzepaku ozimego w obliczu kryzysu nawozowego

01.08.2022

Zarówno ceny nawozów, jak i ich dostępność sprawiają, że wielu rolników zastanawia się, w jaki sposób podejść do jesiennego nawożenia tak wymagającej rośliny, jaką jest rzepak ozimy. Istnieje na to kilka sprawdzonych rozwiązań.

Odpowiednie pH gleby a dostępność składników pokarmowych

Odpowiednie pH gleby a dostępność składników pokarmowych

29.06.2022

Temat wapna i wapnowania pojawia się zawsze w okresie przedżniwnym. W tym sezonie, przy obecnych cenach nawozów, nabiera on szczególnego znaczenia.

Jak chłody wpłynęły na rzepak ozimy?

Jak chłody wpłynęły na rzepak ozimy?

28.01.2021

Napływ mroźnych mas powietrza w połowie stycznia wzbudził obawy rolników. W wielu regionach Polski termometry wskazywały poniżej -20°C. Czy wpłynęło to negatywnie na kondycję rzepaku ozimego?

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się