www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Nawozy doglebowe

Nawozy doglebowe

Nawozy doglebowe to produkty przeznaczone do dostarczenia składników pokarmowych (głównie azotu, fosforu czy potasu) bezpośrednio do gleby. Jest to główna droga podania składników pokarmowych roślinom. Nawożenie doglebowe może ponadto modyfikować właściwości biologiczne, fizyczne, chemiczne gleb m.in. poprzez poprawę odczynu i struktury gleby, zdolności sorpcyjnych, pojemności wodnej, a także prawidłowy rozkład resztek pożniwnych. Można je stosować przedsiewnie, łącznie z siewem lub pogłównie (w trakcie wegetacji). Marka Elvita proponuje szereg uniwersalnych nawozów doglebowych, a także takich, które przeznaczone są dla konkretnych upraw.Nawozy doglebowe to produkty przeznaczone do dostarczenia składników pokarmowych (głównie azotu, fosforu czy potasu) bezpośrednio do gleby. Jest to główna droga podania składników pokarmowych roślinom. Nawożenie doglebowe może ponadto modyfikować właściwości biologiczne, fizyczne, chemiczne gleb m.in. poprzez poprawę odczynu i struktury gleby, zdolności sorpcyjnych, pojemności wodnej, a także prawidłowy rozkład resztek pożniwnych. Można je stosować przedsiewnie, łącznie z siewem lub pogłównie (w trakcie wegetacji). Marka Elvita proponuje szereg uniwersalnych nawozów doglebowych, a także takich, które przeznaczone są dla konkretnych upraw.

WARTO WIEDZIEĆ

Skuteczne odżywienie roślin uprawnych

Skuteczne odżywienie roślin uprawnych

24.05.2019

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wysokie plonowanie jest efektywne nawożenie, które ma na celu optymalne zaopatrzenie roślin w składniki pokarmowe. Podstawowe rozwiązanie to zastosowanie odpowiednio dobranego nawozu NPK.

Nawożenie azotowe

Nawożenie azotowe

07.03.2019

Wiosna jest okresem wysokiego zapotrzebowania na makro i mikroelementy. Dostarczane wraz z nawozem składniki pokarmowe spełniają szereg przypisanych funkcji: jedne działają w charakterze budulcowym, inne natomiast spełniają rolę katalityczną.

Nawożenie warzyw podstawą dobrego plonu

Nawożenie warzyw podstawą dobrego plonu

12.12.2018

Odpowiedni wybór nawozu i terminu aplikacji jest jednym z podstawowych warunków powodzenia w uprawie wszystkich gatunków warzyw. Warto opierać go na badaniach gleby, określających odczyn i zasobność stanowiska w niezbędne składniki odżywcze.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się