www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. oleiste
  8. /
  9. Zwalczanie wiosennych szkodników w rzepaku

Zwalczanie wiosennych szkodników w rzepaku

Zwalczanie wiosennych szkodników w rzepaku

Presja szkodników w rzepaku to problem występujący co roku. W różnych latach, ze względu m.in. na tempo wegetacji i rejon uprawy, nasilenie występowania owadów takich jak chowacze, czy w późniejszym czasie słodyszek, bywa zmienne. Niezależnie od sezonu, mogą powodować wiele szkód w rzepaku, co znacząco obniża rentowność uprawy.

Dążąc do wysokiej skuteczności w likwidacji poszczególnych szkodników, a jednocześnie zachowania bezpieczeństwa dla owadów pożytecznych, eksperci marki Elvita stworzyli kompleksową technologię insektycydową: ŻePak Insekt. Ma ona za zadanie chronić rzepak od pierwszych nalotów szkodników na początku wegetacji, aż do kwitnienia.

ŻePak Insekt to dwuetapowy zestaw insektycydowy (T1 i T2), który został opracowany po to, aby w sekwencyjny sposób wyeliminować szkodniki nalatujące na plantację i jednocześnie zabezpieczać ją przed wtórną inwazją. ŻePak Insekt T1 i T2 charakteryzuje szybkie działanie i długotrwałe zabezpieczenie plantacji dzięki błyskawicznemu działaniu kontaktowemu przy jednoczesnym działaniu systemicznym. Zastosowanie dwóch barier ochronnych daje bardzo skuteczne zabezpieczenie plonu.
 

Początek wegetacji – etap wydłużania pędu


W pierwszym etapie rozwoju rzepaku po okresie zimowym szczególnym zagrożeniem stają się chowacze – głównie brukwiaczek i czterozębny. Moment, w którym rozpoczynają nalot, wypada w dość niskich temperaturach, pierwsze osobniki zaczynają okres godowy niekiedy już pod koniec marca. ŻePak Insekt T1 jest wyspecjalizowaną mieszaniną przeznaczoną do błyskawicznego zwalczenia chowaczy i pierwszych nalotów słodyszka rzepakowego, pozwalając tym samym utrzymać plantację wolną od szkodników już od wczesnej wiosny.


Okres okołokwitnieniowy, czyli jak pozbyć się słodyszka


W okresie zwartego i żółtego pąka na rzepak nalatuje kolejny szkodnik – słodyszek rzepakowy. ŻePak Insekt T2 to odpowiedź na zagrożenie właśnie z tej strony. Owad ten, niszcząc pąki kwiatowe, jest w stanie wyrządzić duże szkody, a z racji jego masowego i nierównomiernego w czasie nalotu należy zwrócić szczególną uwagę na dobór preparatów. ŻePak Insekt T2, jako gotowa i biorąca pod uwagę specyfikę rozwoju słodyszka technologia, to pewność powodzenia zabiegu. W błyskawicznym tempie niszczy bieżący nalot, a długofalowe zabezpieczenie chroni przed kolejnym żerowaniem.

Żepak Insekt T1 i T2 To nie tylko pewność w zwalczaniu szkodników rzepakowych. To także pewność bezpieczeństwa owadów pożytecznych, w tym ważnych dla ekosystemu pszczół i innych zapylaczy.

 

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się