www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. oleiste
  8. /
  9. ŻePak Bravis – zaciekła ochrona rzepaku

ŻePak Bravis – zaciekła ochrona rzepaku

ŻePak Bravis – zaciekła ochrona rzepaku

Nadchodzi czas na lustrację plantacji, szczególnie rzepaku. Niedługo trzeba będzie podjąć decyzję, jaką przyjąć strategię nawożenia i ochrony. Jest to istotne szczególnie w przypadku plantacji wybujałych we wzroście, których wiele można było spotkać jesienią.

Plantacje, które mocno wyrosły, nierzadko wymagały kilku zabiegów hamujących rozwój już w okresie jesiennym. Jak zatem podejść do wiosennej regulacji pokroju i zabezpieczenia przed chorobami w wypadku tych pól?

Jesienna wegetacja trwała zdecydowanie dłużej niż zazwyczaj. W rejonach, gdzie nie zabrakło opadów, pozwoliło to mocno wyrosnąć roślinom, co przełożyło się na wyczerpanie przez nie składników pokarmowych z gleby i nierzadko objawy „głodu”, przejawiające się w postaci wielobarwnych przebarwień na liściach. Rośliny z niedoborami składników pokarmowych były osłabione i zdecydowanie bardziej narażone na ataki chorób grzybowych, szczególnie suchej zgnilizny kapustnych. Poza tym infekcjom sprzyjał również dłuższy sezon wegetacyjny, dający więcej czasu na porażenie.

W wypadku tego typu upraw należy dobrze zastanowić się nad doborem wiosennych produktów do zabiegu fungicydowo-regulacyjnego. Trzeba wziąć pod uwagę, że powinien on silnie i precyzyjnie zabezpieczać przed chorobami i „doczyścić” jesienne infekcje oraz dać możliwość na intensywną rozbudowę pędów bocznych. Firma Elvita poleca w tym celu pakiet ŻePak Bravis. Jest to najnowszy pakiet fungicydowy do wiosennego zabiegu grzybobójczego w rzepaku. Precyzyjnie uderza wiosną we wszystkie choroby grzybowe, w tym szczególnie w suchą zgniliznę kapustnych, zwalczając wszystkie szczepy grzybów ją wywołujące, co przekłada się na wysoka skuteczność fungistatyczną całego pakietu. Z uwagi na bardzo szybkie działanie i transport w roślinach błyskawicznie zatrzymuje rozwój choroby i prowadzi do jej całkowitego wyniszczenia, zabezpieczając przed ponowną infekcją na długi czas. Dodatkowym działaniem pakietu jest regulacja pokroju. ŻePak Bravis zatrzymuje chwilowo we wzroście pęd główny, co daje sygnał do mocniejszego, bardziej intensywnego dobudowywania pędów bocznych. Dodatkowo wyrównuje kwitnienie, co ułatwia prowadzenie plantacji i zwalczanie chociażby słodyszka rzepakowego.

Pakiet ŻePak Bravis to bezkompromisowe, błyskawiczne i precyzyjne uderzenie w wiosenne infekcje grzybobójcze, gwarantujące dodatkowo mocne rozgałęzienie rzepaku.

 

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się