www.elvita.com.pl
 1. ELVITA
 2. /
 3. Doradztwo
 4. /
 5. warzywa
 6. /
 7. pozostałe
 8. /
 9. Szybka i skuteczna regeneracja roślin po stresie

Szybka i skuteczna regeneracja roślin po stresie

Szybka i skuteczna regeneracja roślin po stresie


Polska znajduje się w rejonie klimatu umiarkowanego, więc zupełnie naturalne jest, że występowanie nagłych zmian warunków pogodowych, wpływających różnicująco na wzrost roślin. Zmiany klimatu sprawiają, że kapryśna aura np. Wiosenne przymrozki zdarzają się coraz częściej. Wśród niekorzystnych czynników można wymienić niskie lub nadmierne opady deszczu, niskie lub wysokie temperatury oraz duże różnice temperatur między dniem i nocą. Sami również pośrednio stwarzamy stres dla roślin np. w wyniku stosowania zbyt wielu preparatów w jednym zbiegu. Wszystkie te czynniki mogą wpływać finalnie na obniżenie plonowania.
 

Czy można ochronić rośliny przed stresem?

Rośliny niekiedy adaptują się do warunków stresowych. Wytwarzają bariery przed negatywnymi czynnikami. Wymienić tu można chociażby zagęszczanie soków roślinnych chroniących przed mrozem czy zamykanie aparatów szparkowych oraz wytwarzanie wosku na liściach, które chronią przed nadmierną utratą wody podczas okresów suszy.

Oprócz naturalnych barier ochronnych wytwarzanych przez same rośliny, plantator może również je dodatkowo wspomóc poprzez stosowanie produktów biostymulująco – odżywczych.

 

Czym są biostymulatory?

To grupa preparatów usprawniających procesy zachodzące w roślinach. Mogą zawierać substancje, które rośliny same wytwarzają (aminokwasy, hormony roślinne) lub związki, które optymalizują procesy zachodzące w roślinie. Biostymulatory są również znakomitymi nośnikami, są szybko wchłaniane do liścia, zabierając ze sobą inne składniki mieszanin. Usprawniają również transport w roślinie. Rozwiązaniem, które wzmacnia i stymuluje do regeneracji jest dodatkowo nawożenie dolistne, bazujące na połączeniu mineralno- organicznego zastawienia składników odżywczych.
 

Powerbox – na szybką regenerację roślin

To rozwiązanie przeznaczone do regeneracji roślin. Wynosi rośliny na maksymalny poziom wzrostu, pozwalając na wykorzystanie maksymalnego potencjału danej uprawy.

PowerBox działa w trzech, wzajemnie uzupełniających się obszarach:
 1. działanie antystresowe i biostymulacyjne
 2. wnoszenie organicznych związków budulcowych
 3. odżywienie drogą dolistną w mineralny zestaw składników pokarmowych
PowerBox w pierwszej kolejności zwiększa wydajność i tempo procesów fizjologicznych, przyspieszając podziały komórkowe, co w efekcie powoduje „samostart” roślin.

W dalszej kolejności PowerBox dostarcza bardzo szybko wykorzystywane, organiczne związki budulcowe o wysokiej fitoaktywności, które w pierwszej linii odżywiają roślinę, dając jej energię i substrat do odbudowy uszkodzonych organów. Dodatkowo PowerBox działa przy małym nakładzie energetycznym ze strony rośliny uprawnej, wykorzystując tym samym w pełni przyspieszenie tempa wzrostu.

Trzecim obszarem działania PowerBox idealnie uzupełniającym poprzednie dwa jest dolistne odżywienie w makro i mikroelementy, które stanowią ostatni element regeneracji: intensywne, krótkotrwałe odżywienie mineralne.

Takie połączenie biostymulacji, odżywienia organicznego i mineralnego w jednym zabiegu daje możliwość szybkiej regeneracji roślin po przymrozkach.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się