www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. warzywa
  6. /
  7. pozostałe
  8. /
  9. Skuteczne zwalczanie much

Skuteczne zwalczanie much

Skuteczne zwalczanie much

Wiosna to okres, kiedy w pomieszczeniach inwentarskich masowo pojawiają się muchy. Problem zaczyna się w marcu i narasta w następnych miesiącach wraz ze wzrostem temperatury. Jak skutecznie zwalczać te uciążliwe insekty?

W ciągu cyklu życiowego, trwającego 2 tygodnie, mucha przechodzi przez cztery stadia rozwojowe: jajo, larwa, poczwarka, osobnik dorosły. Dorosła samica może złożyć 600–2000 jaj. Jedna para much w ciągu roku może „dochować się” kilku milionów potomstwa!

Ciepłe, wilgotne pomieszczenia sprzyjają rozwojowi insektów, które składają jaja w śmieciach, gnojowicy, odchodach drobiu i innych zwierząt. Muchy żywią się substancjami organicznymi, będącymi w stadium rozkładu, są również konsumentami potu, wydzielin błon śluzowych, krwi oraz wycieku z ran. Roznoszą ponad 600 chorób bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych, min. salmonellozę, E. coli, choroby kończyn i pyska. Często składają jaja w ranach zwierząt, utrudniając ich gojenie. Muchy są niezwykle uciążliwe dla inwentarza i nieustannie zakłócają jego odpoczynek, w efekcie czego narażają zwierzęta na stres, co pociąga za sobą obniżenie ich wydajności.

Jak zatem skutecznie walczyć z tymi insektami? Najważniejsza jest higiena w pomieszczeniach inwentarskich, jednak w wielu przypadkach usuwanie obornika, czyszczenie rusztów, poideł i koryt nie gwarantuje zupełnego wyeliminowania much. Potrzebne są wówczas bardziej radykalne metody. Odpowiednim preparatem będzie produkt oparty na feromonach i neonikotynoidach – Alba 26 PA. Zastosowanie tego biocydu do aktywnego i skutecznego zwalczania muchy domowej i zwierzęcej pozwala na wyeliminowanie uciążliwego szkodnika.

Alba 26 PA to środek owadobójczy w formie rozcieńczonej pasty, do stosowania poprzez malowanie powierzchni. Preparat wykazuje działanie kontaktowe i żołądkowe, dodatkowo zawiera atraktant, dzięki któremu przywabia muchy do pomalowanego miejsca. Alba 26 PA zawiera nowoczesną substancję aktywną, która zapobiega powstawaniu odporności. Po zastosowaniu preparatu muchy giną w ciągu 4 dni od kontaktu, a jego działanie utrzymuje się jeszcze przez 6–8 tygodni. Alba 26 PA może być stosowana w pomieszczeniach w których znajdują się zwierzęta, gdyż stosowana zgodnie z instrukcją nie stwarza dla nich zagrożenia.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się