www.elvita.com.pl
 1. ELVITA
 2. /
 3. Doradztwo
 4. /
 5. uprawy polowe
 6. /
 7. oleiste
 8. /
 9. Skuteczne odżywienie roślin uprawnych

Skuteczne odżywienie roślin uprawnych

Skuteczne odżywienie roślin uprawnych

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wysokie plonowanie jest efektywne nawożenie, które ma na celu optymalne zaopatrzenie roślin w składniki pokarmowe, już od początku wegetacji. Podstawowe rozwiązanie to zastosowanie odpowiednio dobranego nawozu NPK.

 

Koncentracja składników pokarmowych

By móc sprostać wymaganiom klientów eksperci firmy Elvita polecają wysokiej jakości nawóz Elplon MaxFos, zawierający wszystkie niezbędne makroelementy. Produkt ten jest zasobny w fosfor, pochodzący z najczystszych fosforytów, co w połączeniu z zaawansowaną technologią obróbki daje pewność wysokiej przyswajalności składników pokarmowych. Ich koncentracja w granuli przekłada się na niższą cenę kilograma nawozu wprowadzanego do gleby, z racji mniejszych nakładów przeznaczonych na transport, magazynowanie i wysiew.

 

Idealny stosunek fosforu do potasu

Wysokie dawki makroskładników wpisują się w potrzeby pokarmowe wszystkich roślin uprawnych, jednak w zależności od gatunku zapotrzebowanie to może się różnić. Z tego względu podczas doboru nawozu należy uwzględnić następujące czynniki:

 

 • zasobność gleby,

 • nawozową wartość przedplonu,

 • nawożenie organiczne.

Elplon MaxFos to uniwersalny nawóz, który sprawdza się w nawożeniu zbóż, a także wpisuje się w potrzeby roślin potasolubnych takich, jak: okopowe lub rzepak, którego wysokie zapotrzebowanie na potas może być uregulowane podziałem dawki składnika.

Zastosowanie Elplonu MaxFos jesienią, a następnie uzupełnienie go wiosną ogranicza straty potasu, co jest szczególnie uzasadnione na glebach lekkich, z których składnik jest wypłukiwany.

 

Źródło azotu w długo działającej formie

Spadek temperatury w okresie jesiennym przyczynia się do spowolnienia tempa wegetacji przez co dochodzi do zahamowania, a nawet całkowitego ustania przemian azotu. Stabilne nawożenie tym pierwiastkiem w okresie jesiennym oraz utrzymanie odpowiedniej zimotrwałości zapewnia Elplon MaxFos, będący źródłem długo działającej, amonowej formy azotu. Dzięki wyjątkowej technologii produkcji oraz zawartości składników pokarmowych, pochodzących z najlepszych surowców, nawóz Elplon MaxFos jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które ceniących sobie wysoką jakość nawożenia.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się