www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. kukurydza
  8. /
  9. Skuteczne odchwaszczanie plantacji kukurydzy

Skuteczne odchwaszczanie plantacji kukurydzy

Skuteczne odchwaszczanie plantacji kukurydzyZwalczanie chwastów w kukurydzy odbywa się w oparciu o herbicydy stosowane doglebowo bądź powschodowo. Zabieg powschodowy pozwala na zniszczenie szerokiego spektrum niepożądanych gatunków roślin, zarówno jednorocznych, jak i wieloletnich, głęboko się korzeniących.

W przypadku zabiegów doglebowych skuteczność uzależniona jest od uwilgotnienia i temperatury gleby. W przypadku zabiegów powschodowych natomiast warto zwrócić uwagę na zniwelowanie do minimum ryzyka zabiegu poprawkowego.

Do grupy powschodowej należy QQpak Chwast. Jego skuteczność wynika ze starannie dobranych substancji aktywnych, wzmocnionych adiuwantem.

QQpak Chwast, dzięki wzmocnieniu ze strony specjalistycznego adiuwanta, ogranicza ryzyko zbyt szybkiego wysychania substancji aktywnych i ich mineralizacji na powierzchni liścia. Dodatkowo poprawia przenikalność przez kutikulę okalającą liście. Zwiększona retencja, a także aktywność biologiczna substancji aktywnych dają pakietowi QQpak Chwast to, czego nie mają inne rozwiązania – skuteczność, niezawodność i bezpieczeństwo.

 

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się