www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. warzywa
  6. /
  7. korzeniowe
  8. /
  9. Radipak – właściwe przygotowanie rozsady

Radipak – właściwe przygotowanie rozsady

Radipak – właściwe przygotowanie rozsady

System korzeniowy, pomimo iż nie jest widoczny, stanowi najważniejszą część rośliny, która w dużej mierze programuje przyszły plon. Dlatego ważne jest, aby już na etapie produkcji rozsady zadbać o system korzeniowy takich warzyw, jak kapusta, kalafior, brokuł czy pomidor.

Podczas okresu wegetacji borykamy się z coraz większą liczbą zagrożeń dla naszych upraw. Częste niedobory wody, duże wahania temperatur oraz ulewne deszcze w znacznym stopniu ograniczają potencjał plonowania roślin. Czynnikiem mocno determinującym plon jest zdolność do dobrego wykorzystywania wody oraz mikro- i makroelementów z gleby nawet w niesprzyjających warunkach agrotechnicznych. Jest to możliwe tylko, gdy system korzeniowy rośliny jest odpowiednio rozwinięty, a roślina jest zdrowa.

Idealnym rozwiązaniem jest unikalny pakiet, łączący w swoim składzie substancje organiczne, hormonopodobne oraz mineralne - Radipak. Dzięki zawartości kwasów humusowych oraz hormonów roślinnych pakiet ten silne wpływa na rozwój systemu korzeniowego, zapewniając optymalny rozwój rośliny nawet w mało sprzyjających warunkach. Dodatkowo w swoim składzie zawiera substancje, podnoszące biologiczną odporność roślin poprzez stymulowanie rośliny do wytwarzania większej ilości naturalnych przeciwciał zwanych fitoaleksynami. Radipak to unikalne połączenie, które dedykowane jest dla upraw warzyw zarówno z rozsady, jak i z siewu oraz upraw jagodowych i ziół. Warto również dodać, iż produkt Radipak możemy stosować już na etapie produkcji rozsady, co pozytywnie wpłynie na początkowy rozwój rośliny oraz zmniejszy stres związany z przesadzeniem na stanowisko stałe.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się