www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. warzywa
  6. /
  7. pozostałe
  8. /
  9. Przędziorki pod kontrolą

Przędziorki pod kontrolą

Przędziorki pod kontrolą


Przędziorki to jedne z groźniejszych szkodników występujących w uprawach roślin sadowniczych i warzywniczych w polu i pod osłonami. Roztocza, mimo swoich niewielkich rozmiarów, wyrządzają ogromne szkody w uprawie roślin. Zwalczanie przędziorków jest trudne, ponieważ szkodnik ten dosyć szybko wytwarza rasy odporne na stosowane środki, dlatego w walce z nim należy wykorzystać wszystkie dostępne metody (takie jak lustracja, ochrona chemiczna i mechaniczna).

Warto pamiętać, że szkodnik najintensywniej rozwija się w latach suchych i ciepłych. W warunkach sprzyjających tworzy wiele pokoleń w ciągu sezonu wegetacyjnego. Żeruje na dolnej stronie liści, wysysa sok komórkowy, powoduje powstawanie plam na liściach. W skutek żerowania następuje zwiększenie transpiracji i zahamowanie fotosyntezy. Zaatakowane rośliny są osłabione, wykazują większą podatność na choroby, gorzej plonują i są podatniejsze na przemarzanie zimą.

Firma Elvita, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów warzyw i owoców, wprowadziła nowy środek przeznaczony do zwalczania przędziorków, mszyc oraz larw miseczników o nazwie Loksan EC. To preparat na bazie silikonów, przeznaczony do mechanicznego zwalczania szkodników. Mechanizm działania preparatu polega na unieruchamianiu szkodnika na powierzchni rośliny. Unikalny sposób działania preparatu pozwala na wielokrotne stosowanie go w ciągu sezonu wegetacyjnego bez ryzyka powstawania odporności. Dodatkową cechą stosowania preparatu jest brak okresu karencji. Loksan EC przeznaczony jest do stosowania w uprawie roślin sadowniczych, warzywniczych i ozdobnych.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się