www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. warzywa
  6. /
  7. kapustne
  8. /
  9. Pakiety ViBox ochrona warzyw i udany plon

Pakiety ViBox ochrona warzyw i udany plon

Pakiety ViBox ochrona warzyw i udany plon

Rozpoczynając uprawę warzyw jednym z nurtujących pytań stawianych przez plantatorów dotyczy przebiegu pogody w nadchodzącym sezonie. Czy warunki klimatyczne będą sprzyjały uprawie, czy też wystąpi susza, deszcz a może grad? Każdy rok jest inny, a ten sezon zaczął się inaczej niż zwykle. Na początku przeciągająca się zima z niskimi temperaturami, następnie bum temperaturowy, który spowodował natłok prac w polu oraz przyspieszenie wegetacji. Pomimo tego, w większości gospodarstw udało się założyć plantację warzyw w odpowiednim terminie. Nie wszędzie jednak warunki pozwoliły na odpowiedni wzrost roślin. Po ostatnich opadach sytuacja znacznie się poprawiła i większa część kraju ma dobre warunki wilgotnościowe.
Ulewne deszcze, które w ostatnim czasie nawiedziły plantacje, pomogły uzupełnić niedobory wody, ale jednocześnie, o czym warto pamiętać, wypłukały składniki pokarmowe, w tym jakże ważne w żywieniu roślin – mikroelementy. W takiej sytuacji kluczowym staje się nawożenie pozakorzeniowe. Ten sposób aplikacji nawozów stanowi doskonałe i efektywne źródło składników odżywczych. Warto jednak pamiętać, że wystąpienie niedoboru jest sytuacją stresową dla rozwoju roślin. Dlatego też właściwym rozwiązaniem staje się profilaktyczne stosowanie nawozów dolistnych - odżywienie zapobiegawcze pozwala zachować wysoką jakość przez cały okres uprawy.

Ochrona warzyw
Dynamicznie zmieniająca się pogoda dla większości patogenów chorobotwórczych stanowi doskonale środowisko do rozwoju. Dlatego też, zabezpieczenie plantacji przed wystąpieniem chorób to kolejny ważny element, wpływający na finalne powodzenie uprawy. Dlatego działając w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, ważnymi zabiegami na plantacji warzyw są systematyczne lustracje oraz zabiegi prewencyjne. Takie działanie pozwoli na zabezpieczenie upraw, a w przypadku wystąpienia zagrożenia - umożliwi szybką reakcję.
Idealnym rozwiązaniem, które nie tylko ochroni naszą plantacje ale również odżywi i podniesie odporność na stres to pakiety Vibox Warzywa oraz Odżywienie.

Vibox Warzywa - Regeneracyjny serwis warzyw
Jest to unikalne połączenie trzech składników. Trzon pakietu to fungicyd o działaniu zarówno zapobiegawczym jak i interwencyjnym. Zwalcza on takie choroby jak zarazę ziemniaka, alternariozą czy mączniaka rzekomego. Możemy stosować go w czterech gatunkach warzyw: cebuli, ziemniaku, ogórku oraz pomidorze. To co wyróżnia Vibox Warzywa na tle innych produktów to połączenie fungicydu z zrównoważonym odżywieniem oraz biostymulacja, za pomocą preparatu organicznego opartego na aminokwasach. Właśnie takie połączenie uwydatnia efekt synergii produktów. Preparat organiczny ulepsza wchłanianie oraz przyswajanie składników, polepsza efekt fungicystyczny.
Tak dobrane preparaty powodują, że w jednym przejeździe wykonuje się kilka zabiegów - ochronę, odżywienie oraz biostymulację. W natłoku prac pozwala to zaoszczędzić cenny czas, którego w sezonie zawsze brakuje.

Vibox Odżywienie - Zawsze razem
Pakiet Vibox - odżywienie to połączenie dwóch produktów. Pierwszy z nich to biostymulator oparty na aminokwasach. Stosowanie produktu organicznego wiąże się z samymi korzyściami dla upraw. Po pierwsze aminokwasy to lepszy transport oraz wykorzystanie składników dla rośliny. Aminokwasy są naturalnym chelatem, który maksymalizuje wykorzystanie składników pokarmowych przez roślinę. Dlatego wraz z produktem aminokwasowym poleca się połączenie go z wysoko skoncentrowanych nawozem mikroelementowym, który zawiera w swoim składzie takie składniki jak: bor, cynk, mangan czy molibden. Podanie ich wraz z produktem organicznym daje pewność dobrej przyswajalności oraz zwiększa wykorzystanie mikroelementów. Szczególnie w tym sezonie należy skupić się na odpowiednim odżywieniu dolistnym w te składniki. Nawalne deszcze powodują, że mikroelementy przemieszczane są w głąb profilu glebowego, a rośliny nie są w stanie ich pobrać. W związku z tym, należy skupić się na odżywianiu pozakorzeniowym, aby nie dopuścić do niedoborów. Brak niektórych mikroelementów może znacząco wpływać na jakość końcową produktu, powodując szereg chorób fizjologicznych, dlatego tak ważne jest dbanie o ich odpowiedni poziom.


Pakiety Vibox zapewniają uprawom wszystkie najważniejsze czynniki do osiągnięcia wysokich plonów - chronią, odżywiają oraz biostymulują. Odpowiednio dobrane składniki gwarantują odpowiednie zaopatrzenie roślin w najważniejsze mikroelementy. Aplikacja pakietów Vibox to oszczędność czasu oraz pewność udanych plonów.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się