www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. oleiste
  8. /
  9. Pakiet ŻePak – wielostronne przygotowanie do zimy

Pakiet ŻePak – wielostronne przygotowanie do zimy

Pakiet ŻePak – wielostronne przygotowanie do zimy

Dobre przygotowanie plantacji rzepaku do przetrwania trudnego okresu zimy jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o powodzeniu uprawy. Aby to osiągnąć, trzeba wspomóc rośliny w wielu aspektach. Stosując pakiet ŻePak, można to zrobić kompleksowo i skutecznie.


Pakiet ŻePak, o którym mowa, to rozwiązanie technologiczne, opracowane przez ekspertów Elvita w celu najlepszego przygotowania rzepaku do zimowania. Innowacyjność produktu wynika z niezwykłej synergii komponentów i nowoczesnego podejścia do zmiany pokroju roślin, z jednoczesną stymulacją systemu korzeniowego.
 

Jak pomaga pakiet ŻePak?Po pierwsze: skutecznie zabezpiecza przed chorobami
Jest to bardzo ciekawy mechanizm łączący ochronę fungicydową wspartą specjalistycznym produktem, który podnosi naturalną odporność roślin na patogeny, poprzez stymulowanie do uruchamiania fitoaleksyn. Takie połączenie gwarantuje bardzo dobre rezultaty w zabezpieczaniu plantacji przed chorobami. Wysoki poziom ochrony pakietu ŻePak został potwierdzony jesienią 2017, kiedy to presja chorób, szczególnie suchej zgnilizny kapustnych, była najwyższa od wielu lat.


Po drugie: reguluje pokrój roślin
Pakiet ŻePak wpływa na zmianę cech morfologicznych, co sprowadza się do obniżenia stożka wzrostu i skrócenia szyjki korzeniowej. Ponadto rośliny mają płasko rozłożoną rozetę, która zapewnia mniejszą powierzchnię, na którą oddziałuje wiatr. Pakiet ŻePak powoduje, że rośliny mają bardziej krępy, korzystny z punktu widzenia dobrego zimowania pokrój.


Po trzecie: rozbudowuje system korzeniowy
W doświadczeniach polowych pakiet ŻePak potwierdził swoją skuteczność w rozbudowie systemu korzeniowego. Uzyskano średni przyrost masy korzeniowej na poziomie ponad 15% w stosunku do kontroli. Głęboko sięgający i rozbudowany korzeń umożliwia pobieranie wody z warstwy głębszej niż strefa zamarzania gleby i przetrwanie okresów suchej i mroźnej pogody. Czyni to rośliny bardziej odpornymi na wysmalające działanie wiatru.


Pakiet ŻePak to rozwiązanie sprawdzone w praktyce rolniczej. Potwierdził swoją skuteczność w doświadczeniach i praktyce rolniczej. Ponadto wysoką jakość pakietu ŻePak potwierdza zdobycie tytułu Innowacyjnego Produktu Rolniczego 2017 w prestiżowym ogólnopolskim konkursie.


Autor: Biernacki Karol

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się