www.elvita.com.pl

Nowości od Elvity

Nowości od Elvity

Każda z upraw charakteryzuje się specyficznymi wymaganiami zarówno co do nawożenia doglebowego, jak i pozakorzeniowego. Ważne, by dostarczać te pierwiastki, co do których roślina wykazuje najwyższe zapotrzebowanie.

Firma Elvita wprowadza trzy nowe produkty. Do dobrze znanych i cenionych ViBoxów czy pakietu Radipak dołącza nowa gama mineralnych nawozów sypkich o unikalnym składzie.

Skład na miarę

Warzywa w produkcji dzieli się na klika kluczowych grup, do których zalicza się od kliku do kilkunastu gatunków. Każda z grup i należące do niej gatunki mają specyficzne potrzeby pokarmowe. Żeby dobrze odżywić rośliny, trzeba znać ich wymagania i wiedzieć, co w danej fazie rozwojowej jest nich niezbędne.

Oczekiwania producentów odnośnie do jakości i odpowiedniej kompozycji składników w nawozach dolistnych i doglebowych są coraz wyższe. A wyzwaniem dla każdego z nich jest maksymalne wykorzystanie potencjału plonowania roślin przy zachowaniu kosztów na odpowiednim poziomie. Tylko odpowiednio dopasowany plan nawożenia pozwala to zagwarantować. Dostarczenie wszystkich najważniejszych składników dla danej rośliny często wymaga wykonywania mieszanin pojedynczych komponentów. Mieszanin, które pochłaniają cenny czas, a przy nieodpowiednim doborze składników mogą nieść niebezpieczeństwo wytracenia się osadów.

W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Elvita wprowadza trzy nowe nawozy mineralne sypkie dla poszczególnych grup warzyw. Są to:
 

  • Elvita Korzeniowe to produkt przeznaczony do nawożenia takich warzyw, jak marchew, pietruszka, seler czy burak ćwikłowy. Skład odpowiada specyficznym wymagania roślin z tej grupy. Wysoka zawartość potasu z odpowiednio skomponowanymi mikroelementami, takimi jak żelazo, miedź i cynk pozwala dostarczyć te najważniejsze składniki w odpowiedniej ilości. Produkt do stosowania od początku fazy grubienia korzenia, w 2–3 zabiegach, w dawce od 2-5 kg/ha.
  • Elvita Kapustne to produkt przeznaczony dla takich warzyw, jak brokuł, kalafior i wszystkie rodzaje kapusty. Warzywa kapustne mają specyficzne potrzeby nawozowe. Oprócz odpowiedniego stosunku P:K, istotne są również takie składniki, jak siarka, magnez oraz mikroskładniki, jak bor, mangan czy molibden. Elvita Kapustne spełnia wszystkie te wymagania, dając pewność odpowiedniego zaopatrzenia roślin w składniki pokarmowe. Nawóz ten stosuje się pierwszy raz ok. 2 tygodni po posadzeniu rozsady na miejsce stałe, następnie powtarza zabieg. Zalecane są 2–3 zabiegi w dawce 2-5 kg/ha.
  • Elvita Cebulowe przeznaczona jest do stosowania w takich uprawach, jak cebula, czosnek czy por. Nawóz ten charakteryzuje się wysoka zawartością potasu oraz siarki. Rośliny cebulowe wykazują szczególnie wysokie zapotrzebowanie właśnie na te pierwiastki. Oprócz odpowiednio skomponowanych makroelementów, w uprawie cebulowych kluczową role odgrywają również mikroelementy. Elvita Cebulowe zawiera w składzie wszystkie najpotrzebniejszych mikroelementy, ze szczególnym nastawieniem na te najważniejsze dla uprawy cebulowych, takie jak bor cynk czy mangan. Produkt ten stosuje się dwu-, trzykrotnie od fazy początku grubienia cebuli, w dawce 2–5 kg/ha.
Spełnianie określonych wymagań nawozowych roślin to podstawa wysokich plonów. Dostarczanie niezbędnych składników w odpowiednich ilościach i o czasie daje możliwość jeszcze lepszego wykorzystania potencjału plonotwórczego. Nawozy Elvita Cebulowe, Kapustne, Korzeniowe to kompleksowe produkty o odpowiednio dobranym składzie, dające pewność zaopatrzenia poszczególnych grup roślin w najważniejsze składniki oraz bezpieczeństwo w stosowaniu.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się