www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. kukurydza
  8. /
  9. Niezawodny sposób na wysoki plon kukurydzy

Niezawodny sposób na wysoki plon kukurydzy

Niezawodny sposób na wysoki plon kukurydzy

Kukurydza należy do roślin klimatu ciepłego, dlatego do jej rozwoju niezbędne są optymalne temperatury, równomierne opady oraz odpowiednia struktura glebowa. Ma to znaczenie szczególnie w strategicznych momentach rozwojowych, takich jak kiełkowanie, początkowy rozwój systemu korzeniowego, formowanie zalążka i liczby ziarniaków w rzędzie. Jak zatem wspomóc plantację?

Zbyt niska temperatura i zbyt zwięzła gleba hamują właściwy rozwój systemu korzeniowego kukurydzy. Rośliny bez silnego fundamentu nie są w stanie prawidłowo wykształcić części nadziemnej, co skutkuje redukcją plonu.

W celu poprawy plonowania eksperci Elvity opracowali Vitalpak Premium – zestaw nawozów dolistnych i biostymulatora w postaci aminokwasów, który ma na celu poprawę wigoru początkowego kukurydzy. Pakiet wykazuje również działanie regeneracyjne po stresach wywołanych niekorzystnymi warunkami środowiskowymi.

Vitalpak Premium to dwuzabiegowa technologia, wzmacniająca kukurydzę w strategicznych momentach wegetacji:

• I zabieg, stosowany w fazie 2–4 liści, dostarczając fosforu, magnezu i cynku stanowi zabezpieczenie dla formującego się korzenia, polepsza wykorzystanie azotu, odpowiada za wybarwienie liści oraz znacząco wpływa na przyspieszenie tempa fotosyntezy;

• II zabieg, w fazie 6–9, liści dostarcza z kolei mikroelementów wzmocnionych aminokwasami. Takie rozwiązanie poprawia przyswajanie składników pokarmowych, gospodarkę wodną oraz na formowanie liczby ziaren w rzędzie.

Vitalpak Premium jako zestaw składników mineralno-organicznych to wyśmienity sposób na zabezpieczenie plonu. Gotowa technologia ogranicza ryzyko nieefektywnego nawożenia roślin i jest doskonałym narzędziem w budowie wysokiego plonu. Rentowność w uprawie kukurydzy to szybkość wegetacji. Im szybciej roślina wejdzie w okres kwitnienia i zawiązywania kolby, tym szybciej „zejdzie” z pola. Vitalpak Premium, pobudzając rośliny do rozwoju, ogranicza ryzyko czynników abiotycznych.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się