www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. zboża
  8. /
  9. Nawozy Elplon w uprawach rolniczych

Nawozy Elplon w uprawach rolniczych

Nawozy Elplon w uprawach rolniczych

Wybierając nawóz, należy zwrócić uwagę na skład, wymagania pokarmowe docelowej grupy roślin oraz zasobność gleby. Ogromną rolę odgrywa również forma wysiewanych składników, wpływająca na na tempo pobierania i poziom ich wykorzystania przez rośliny, co przekłada się na wynik produkcyjny.

Linia nawozów Elplon, oferująca efektywne i szybko działające nawożenie, stanowi doskonałe rozwiązanie dla upraw rolniczych. Składają się na nią:

Elplon wapno granulowane + mikro to granulowany nawóz wapniowy do zastosowania posypowego. Zalecany do poprawy i utrzymania prawidłowego odczynu gleby. Dzięki wysokiej reaktywności i rozpuszczalności odznacza się niezwykle silnym działaniem odkwaszającym. Zawartość mikroelementów w nawozie podnosi zasobność gleby w miedź, żelazo, mangan i cynk.

Elplon Ster pozwala na kompleksowe odżywienie roślin w wysoko przyswajalne składniki. To nawóz doskonale rozpuszczalny w wodzie, o bardzo dobrych właściwościach rozsiewnych.

Elplon Profit z kolei to nawóz o wysokiej zawartości siarki i magnezu. Stanowi doskonałe rozwiązanie, polecane do uzupełnienia niedoboru tych pierwiastków. Bardzo dobra rozpuszczalność i przyswajalność składników pokarmowych pozwala na ich szybkie uzupełnienie, przy czym aplikacja nawozu nie zmienia pH gleby.

Elplon Siew jest najlepszy do zapewnienia odpowiedniego odżywienia roślin w bardzo wczesnych fazach rozwojowych. To mikrogranulat przeznaczony do wysiewu w bezpośrednim sąsiedztwie nasion, który – oprócz zaopatrzenia w podstawowe składniki pokarmowe – stymuluje rozwój silnego systemu korzeniowego.

Elplon Global polecany jest natomiast plantatorom gospodarującym na glebach ubogich w potas i średnio zasobnych w fosfor. To nawóz wieloskładnikowy, wzbogacony siarką i wapniem. Może być stosowany przedsiewnie pod wszystkie uprawy oraz pogłównie na użytki zielone. Nawóz cechuje się bardzo dobrymi właściwościami rozsiewnymi.

 

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się