www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. zboża
  8. /
  9. Jak działa pakiet Areapak Chwast?

Jak działa pakiet Areapak Chwast?

Jak działa pakiet Areapak Chwast?

Areapak Chwast jest zestawem herbicydów jesiennych do aplikacji w zbożach ozimych. Dzięki zastosowanej recepturze skuteczność w zwalczaniu zarówno chwastów jednoliściennych (szczególnie miotły zbożowej), jak i dwuliściennych jest niezwykle wysoka. Areapak Chwast działa odglebowo, wnikając w pęczniejące nasiona chwastów i przez system korzeniowy oraz poprzez liście.

Pakiet Areapak Chwast wielokierunkowo zwalcza miotłę zbożową. Dzieje się tak dzięki zestawieniu wielu substancji czynnych o różnych mechanizmach działania. Areapak Chwast blokuje tworzenie mikrotubul w komórkach, hamuje powstawanie aminokwasów, takich jak walina, lizyna i izoleucyna, przez co powoduje rozpad białek. Zakłóca również procesy fotosyntezy w transporcie energii i niszczy chlorofil. Uderza w chwasty na cztery różne sposoby. Dzięki całościowemu podejściu do strategii odchwaszczania daje niezwykle skuteczny efekt chwastobójczy.

Zestaw Areapak Chwast likwiduje bardzo kompleksowo większość najważniejszych chwastów dwuliściennych pojawiających się na polach w okresie jesiennym. Należą do nich między innymi: przytulia czepna, chwasty rumianowate, chaber bławatek, chwasty z rodziny krzyżowych, w tym samosiewy rzepaku, mak polny, fiołek polny, jasnoty czy przetaczniki. Z chwastów jednoliściennych, oprócz miotły zbożowej, Areapak Chwast działa również na jednoroczne chwasty z rodziny prosowatych i wiechlinę roczną.

Arepak Chwast jest bezpieczny dla roślin uprawianych następczo. W związku z tym nie ma żadnych obostrzeń dotyczących wyboru gatunku rośliny, którą chcemy później uprawiać na tym samym polu. Termin aplikacji pakietu jest bardzo szeroki – można go stosować aż do fazy krzewienia jesienią. Ramy czasowe pozwalają zatem dostosować termin zabiegu do sprzyjających warunków pogodowych w naszej strefie klimatycznej.

 

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się