www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. zboża
  8. /
  9. Elplon wapno granulowane

Elplon wapno granulowane

Elplon wapno granulowane

W Polsce przeważają gleby o niskim odczynie, co utrudnia pobieranie składników odżywczych, znacząco wpływając na obniżenie plonów zbóż, czy rzepaku. W racjonalnym gospodarowaniu składnikami pokarmowymi istotną rolę odgrywa system wapnowania, co pozwala wyzwolić odpowiedni potencjał produkcyjny gleb oraz pozytywnie wpłynąć na plonowanie. Nawożenie wapnem pozwala zmniejszyć skutki niedoboru składników pokarmowych, ponadto wpływa na zbudowanie odpowiedniej struktury gleby, co umożliwia rozwinięcie systemu korzeniowego, a przez to zwiększa odporność roślin na niskie temperatury i suszę. Dodatkowo sprawia, że odkwaszona, mniej zwarta gleba gwarantuje mniejsze zużycie paliwa, dzięki czemu jest znacznie tańsza w uprawie.

Pszenica ozima, czy rzepak, są wymagające co do odczynu gleby, w związku z czym niezmiernie ważne jest stosowanie nawozów wapniowych już jesienią. Zastosowane wapno poprzez odkwaszenie wierzchniej warstwy gleby ułatwia wzrost początkowy roślin.
Niezmiernie ważna jest forma stosowanych nawozów wapniowych. Zdecydowanie najbardziej efektywne jest wapno granulowane, szybko rozpuszczalne i błyskawicznie reagujące z glebą.

Eksperci firmy Elvita proponują świetnej jakości nawóz Elplon wapno granulowane z dodatkową zawartością mikroelementów. Zapewni ono natychmiastowy efekt odkwaszenia i rozluźnienia gleby. Dodatkowym atutem Elplonu wapno jest wzbogacenie w mikroelementy, co zapewnia efekt dodatkowego odżywienia roślin już na etapie wschodów oraz poprawia efektywność nawożenia posypowego i dolistnego.

Wyrównane granule nawozu umożliwiają wygodne zastosowanie przy pomocy zwykłego rozsiewacza do nawozów, zapewniając natychmiastowe działanie i minimalizując efekt pylenia.

Niewątpliwą zaletą Elplonu wapna granulowanego jest możliwość stosowania pogłównego, co umożliwia zastosowanie go podczas całego okresu wegetacji.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się