www.elvita.com.pl
  1. ELVITA
  2. /
  3. Doradztwo
  4. /
  5. uprawy polowe
  6. /
  7. zboża
  8. /
  9. Nitro+ nawóz dostarczający wszelkich składników

Nitro+ nawóz dostarczający wszelkich składników

Nitro+ nawóz dostarczający wszelkich składników

Nawożenie zbóż jarych, to przede wszystkim dostarczenie azotu. W wielu gospodarstwach utrzymujących zwierzęta, w nawożeniu jest wykorzystywany obornik. Rolnicy stosując obornik pod zboża jare, często nie stosują innych nawozów. Nawóz organiczny jest niezwykle cenny, jednak stosowany wiosną przedstawia niestety niewielką wartość, ponieważ jego rozkład jest utrudniony, przez co nie zdąży wzbogacić gleby w potrzebne roślinom składniki pokarmowe. Dobre w takim przypadku jest wprowadzenie nawozu uzupełniającego brakujące dawki fosforu i potasu, ale przede wszystkim zaopatrującego w azot, którego wykorzystanie z obornika nie jest na wysokim poziomie.

Eksperci firmy Elvita polecają nawóz Elplon Nitro+. To świetny, wieloskładnikowy produkt zawierający azot w dwóch formach: wolno pobieranej, ale za to odpornej na wymywanie - amonowej oraz szybko działającej, chętnie pobieranej przez rośliny, działającej nawet w niskich temperaturach - azotanowej. Dzięki dodatkowemu wsparciu fosforem, potasem i siarką , będzie idealnym uzupełnieniem podstawowych składników pokarmowych wpływających na wzrost i rozwój zbóż jarych.

Elplon Nitro+ to nawóz o równomiernej granulacji, odznaczający się doskonałą rozpuszczalnością, dzięki czemu szybko i skutecznie uzupełnia wszelkie niedobory. Jest on doskonałą alternatywą dla nawozów azotowych. Dodatkowo znajdzie zastosowanie jako nawóz pod uprawy jare, gdzie słoma została przyorana, w gospodarstwach stosujących zrównoważony system nawożenia w płodozmianie oraz w przypadku zbóż ozimych, pod które jesienią stosowane były nawozy fosforowo-potasowe.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się