www.elvita.com.pl
 1. ELVITA
 2. /
 3. Doradztwo
 4. /
 5. uprawy polowe
 6. /
 7. zboża
 8. /
 9. Areapak Hart reguluje wzrost i usztywnia źdźbła zbóż

Areapak Hart reguluje wzrost i usztywnia źdźbła zbóż

Areapak Hart reguluje wzrost i usztywnia źdźbła zbóż

Pakiet zabezpieczający plantację przed wyleganiem, zmniejszający ryzyko strat oraz zapewniający poprawę jakości plonu to nowość wśród rozwiązań technologicznych Elvity.

Areapak Hart zawiera właściwą kombinację produktów przeznaczonych do stosowania we wczesnych fazach rozwojowych zbóż. Wykorzystywane w tym celu są dwa retardanty, które hamują powstawanie substancji odpowiedzialnych za przyrost długości źdźbła.

Najlepszy efekt gwarantuje zastosowanie zabiegu w fazie rozwojowej, określanej jako początek strzelania w źdźbło (BBCH 31). Jest to moment, w którym długość pierwszego międzywęźla (odległość pomiędzy węzłem krzewienia a pierwszym kolankiem) wynosi od 0,5 do 1 cm.

Rezultaty zastosowania Areapaku Hart:

 • usztywnienie i skrócenie międzywęźli,
 • ułatwienie zbioru,
 • podniesienie potencjału plonowania i dorodności ziarna,
 • ograniczenie występowania chorób,
 • poprawa pobrania składników pokarmowych,
 • zwiększenie tempa transportu wody i asymilatów,
 • lepsze zaopatrzenie w składniki odżywcze, szybszy przyrost masy.
Zastosowanie Areapaku Hart we wczesnym terminie przyczynia się do skrócenie pierwszego międzywęźla, co na długość słomy wpływa nieznacznie. Pogrubienie źdźbła sprawia, że objętość plonu słomy i jego masa się nie zmienia. W przypadku stosowania do skarmiania dla przeżuwaczy poprawia się strawność i wartość paszowa.

Zastosowanie Areapaku Hart jest wysoce ekonomiczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę coraz częściej występujące anomalia pogodowe.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się