www.elvita.com.pl
 1. ELVITA
 2. /
 3. Doradztwo
 4. /
 5. uprawy polowe
 6. /
 7. zboża
 8. /
 9. Areapak Forset – nowe rozwiązanie na chwasty w zbożach

Areapak Forset – nowe rozwiązanie na chwasty w zbożach

Areapak Forset – nowe rozwiązanie na chwasty w zbożach

Zwalczanie chwastów w zbożach ozimych jest fundamentem w osiągnięciu wysokiego plonu zbóż. Obecność już kilku chwastów na metrze kwadratowym może skutkować znaczną obniżką plonów.

Wiosenna regulacja zachwaszczenia w ostatnich latach stwarza problemy. To efekt kilku niekorzystnych czynników, jak – m.in:

 • występowanie wielu gatunków chwastów wśród zbóż ozimych; szczególnie uporczywe mogą być: chaber bławatek, przytulia czepna, chwasty rumianowate;

 • niskie temperatury w momencie wykonywania zabiegu, co ogranicza działanie herbicydów;

 • obecność trudniej zwalczanych gatunków wytwarzających bariery ochronne, np. wosku, co ogranicza i spowalnia wnikanie herbicydu;

 • długa wegetacja jesienna skutkująca intensywnym wzrostem chwastów, co oznacza, że są one znacznie silniejsze.


Biorąc pod uwagę te czynniki, firma Elvita stworzyła nowe rozwiązanie w walce z chwastami dwuliściennymi – Areapak Forset.

Areapak Forset jest oparty na 3 substancjach aktywnych. Daje to bardzo szerokie spektrum eliminacji chwastów dwuliściennych, łącznie z tymi silnie konkurencyjnymi, czy trudniej zwalczanymi jak: chaber bławatek, przytulia czepna czy ostrożeń polny.

W skład tego rozwiązania wchodzi nowa substancja aktywna, co oznacza, że dotychczas nie ma chwastów, które są na nią odporne. Pakiet bardzo dobrze zwalcza chwasty we wczesnych, jak i bardziej zaawansowanych fazach rozwojowych. Mimo to zalecamy go stosować do końca fazy krzewienia, gdy chwasty są jeszcze względnie małe, i nie zdążyły jeszcze nadmiernie zaszkodzić roślinom uprawnym. Poza tym przy stosowaniu we wczesnych fazach zwalczamy również chwasty piętra niskiego, intensywnie rosnące wczesną wiosną jak fiołek polny.

Areapak Forset bardzo szybko wnika do struktur rośliny. W korzystnych warunkach już po kilku godzinach od zastosowania widać skutki uszkodzenia chwastów przy zachowaniu pełnej selektywności dla rośliny uprawnej.

Nie ma przeciwwskazań do mieszania Areapak Forset z herbicydami zwalczającymi miotłę zbożową. Jeżeli jesienią nie były wykonywane zabiegi herbicydowe, zalecamy połączanie tych rozwiązań, oszczędzając w ten sposób czas.

Możliwość stosowania w niskich temperaturach.

Areapak Forset nie jest wrażliwy na spadki temperatury poniżej 10°C. To szczególna cecha, bardzo ważna w ostatnich latach, gdy początki wiosny są chłodne i nie pozwalają wykonywać zabiegów w optymalnych dla wielu innych rozwiązań temperaturach. W efekcie zwalczane są mniejsze chwasty, które jeszcze nie wpłynęły znacząco na plon.

Bezpieczeństwo dla roślin następczych.

Po zbiorze rośliny uprawnej możemy uprawiać wszystkie rośliny. Przy stosowaniu go z herbicydami na miotłę zbożową warto sprawdzić obostrzenia dotyczące preparatu miotłobójczego.

Areapak Forset możemy stosować w większości zbóż ozimych i jarych.

Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się