www.elvita.com.pl
 

Lepiator

 
Lepiator
Lepiator

Osypywaniu mówi NIE!

 


PŁYNNY PREPARAT ZAWIERAJĄCY WYŁĄCZNIE NATURALNE SKŁADNIKI. TWORZY PÓŁPRZEPUSZCZALNĄ MEMBRANĘ NA POWIERZCHNI ROŚLIN, W EFEKCIE CZEGO ZMNIEJSZA ILOŚĆ WODY WNIKAJĄCEJ DO ŁUSZCZYN RZEPAKU I GORCZYCY, ZIAREN W KŁOSACH ZBÓŻ ORAZ STRĄKÓW GROCHU I ŁUBINU, JEDNOCZEŚNIE UMOŻLIWIAJĄC WYDOSTANIE SIĘ WODY NA ZEWNĄTRZ.

Dzięki temu nasiona szybciej uzyskują niską wilgotność, nawet w deszczowych latach. Istotną funkcją Lepiatora jest też zapobieganie pękaniu i osypywaniu nasion, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie strat przed zbiorem, szczególnie dotkliwych w przypadku opóźniających się żniw. W zbożach przeciwdziała również porastaniu ziarna w kłosach oraz sprzyja podniesieniu parametru liczby opadania. 


PRZEZNACZENIE:

rzepak: od 20 dni (bez desykanta) do 15 dni (łącznie z desykantem) przed zbiorem
gorczyca: 2–3 tyg. przed zbiorem
groch, łubin: ok. 3 tyg. przed zbiorem
zboża: w pełnej dojrzałości ziarna

W rzepaku zabieg należy wykonać, gdy większość łuszczyn ma kolor zielonożółty, są elastyczne i można je zginać w kształt litery U lub V bez pękania łuszczyn i wysypywania nasion.
 

STOSOWANIE:

dawkowanie: 1 l/ha

OPAKOWANIE:
pojemnik

Opakowanie
POJEMNOŚĆ:
1 l
5 l
ZOBACZ RÓWNIEŻ
WARTO WIEDZIEĆ
Przewiń do góry
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej strony bez zmiany preferencji dotyczących cookies oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Zgadzam się